„Gościniec…” na Jasnej Górze

O naszym dziele będziemy mówić jutro rano, w trakcie IX Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Będzie również można obejrzeć grę i porozmawiać z autorami. Wszycy którzy chcą pomóc w promowaniu tego chrześcijańskiego dzieła będą mogli wziąć ze sobą zakłądki do...

czytaj dalej

Czy Bóg się uśmiecha, czyli o radości utraconej

Jestem coraz bardziej pewien, że, jako katolicy, utraciliśmy bardzo ważny element przeżywania naszej wiary, mam na myśli radość. I nie chodzi mi o tę majestatyczną i przez wielkie „R”, nie, mam na myśli tę zwykłą, prostą, codzienną – szczere uśmiechy na twarzach, radość w spojrzeniach, wzajemną życzliwość. Czy zauważyłeś, jak często pieśni ewidentnie radosne śpiewa się… ponuro? Czy coniedzielne, wspólne zawołanie „Alleluja, Alleluja, Alleluja!” jest naprawdę silnym i radosnym wezwaniem do chwalenia Boga?

czytaj dalej

Gry scenariuszowe w każdej rodzinie?

Dzisiejszy model życia i cywilizacji sprawia, że ludzie odsuwają się od siebie. Dookoła pojawiają się liczne i atrakcyjne zachęty do konsumpcji indywidualnej.

Widać to również w rodzinach, gdzie wspólne spędzanie czasu zanika – każdy zajmuje się sam wybranymi czynnościami, telewizją, komputerem. Skutkiem tego są coraz słabsze relacje w rodzinie. Postacie medialne i celebryci podsuwani są dzieciom i młodzieży jako zastępcze autorytety. Rodzicom coraz trudniej jest rozmawiać z dziećmi, rozumieć się i szanować wzajemnie.

czytaj dalej