RECENZJE

OPINIE

WSPANIAŁA!!!! Zagraliśmy dziś całą rodziną – zajęło nam to parę godzin ale jakich… ile emocji, dyskusji, śmiechu ;)))) Doszliśmy do celu! 🙂

Anna, Polska

RODZIC

Gościniec poprzez czas i przestrzeń – religijna gra przygodowa, której celem jest zaprowadzenie nas do Świętej Rodziny. Przenosimy się w czasy, gdy narodził się Jezus Chrystus, stajemy oko w oko z przeciwnościami, przemierzamy szlaki, aby ostatecznie pokłonić się Dzieciątku, zesłanemu na Ziemię dla naszego zbawienia. Brzmi dziwnie, prawda? Tak też podchodziłam do tej gry. Jakoś nie byłam w stanie wyobrazić sobie całej tej otoczki, jak to mam iść, podążać?

Wszystko zmieniło się, gdy zostałam postawiona w sytuacji, kiedy z drużyną swoich dzieciaków w szkole miałam rozegrać jedną część gry. Co się okazało. Gra wciąga, wspaniale przemyślane słowa, dopracowane szlaki i pytania powodują, że człowiek nie chce przerwać, jest ciekawy co będzie dalej. Gdybym miała określić grę jednym zdaniem, to skorzystałabym z oświeceniowej zasady: Uczyć bawiąc, bawić ucząc. Gra uczy dzieci i nas: współpracy, podejmowania decyzji, radości ze wspólnego spędzania czasu, logicznego myślenia, wybierania między różnymi opcjami (co będzie lepsze). Przede wszystkim jednak uczy nas, że razem można zdziałać więcej niż samemu. Bawi, bo to naprawdę rewelacyjny sposób spędzania czasu. Zdobywa się kolejne poziomy, idzie się, wykonując różne zadania (również ruchowe, co dla dzieci jest bardzo ważne), jednocześnie można sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą wszystkiego, co związane jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Myślę jednak, że najlepszą recenzją są słowa dzieciaków: Proszę pani, to jest super, Ja chcę tę grę, Nie kończmy jeszcze!

Agnieszka, Polska

NAUCZYCIELKA JĘZYKA POLSKIEGO

Wreszcie jest gra, przy której się nie nudzę. Opisy są tak piękne, że mam wrażenie jakbym tam była naprawdę. Przygody sprawiają, że wszyscy zapominamy o świecie rzeczywistym, tak świetnie się bawimy. Wyzwania, które się pojawiają, czasem są trudne, ale właśnie dlatego tworzą super zabawę. Można grać bez końca!

Iwona, Polska

67 lat

[…] Ponieważ wszyscy uczestnicy zabawy są jedną drużyną, element rywalizacji – występujący we wszystkich znanych nam grach – został tutaj zastąpiony współdziałaniem, wzajemnym wspieraniem się i pomocą. To pierwsza i najważniejsza cecha, która czyni „Gościniec” grą inną od wszystkich.

Obserwując dzieci, zauważyliśmy, że gra była dla nich w pełni zrozumiała i angażująca, i co zaskakujące, jednocześnie ciekawa i wciągająca również dla nas dorosłych.

Jeszcze jedno w grze jest wyjątkowe: mieszanina zadań ducha, ciała i intelektu. Rozrywka umysłowa rzadko idzie w parze z zabawą wymagającą zręczności, zwinności, spostrzegawczości, refleksu czy sprytu. A tu tak właśnie jest! I to jest najzabawniejsze!

Piotr i Agnieszka, Polska

RODZICE

Gra trwała kilka godzin i nikt nie „musiał” w tym czasie sprawdzić powiadomień na Facebooku 🙂

Integracja rodziny wokół wspólnego celu (także wokół małych celów w poszczególnych zadaniach). Wyłączony telewizor, odłożone na bok telefony.

Świetna zabawa podczas wspólnej realizacji zadań (np. przepędzanie owiec, próbowanie przypraw, itp.).
Możliwość kreatywnego, innego niż podsuwałoby pierwsze skojarzenie, rozwiązywania zadań. Współpraca w grupie i choćby coś w rodzaju „burzy mózgów” – nieocenione !!!

Jarosław, Polska

RODZIC, GRACZ

A “Real Player Game”! Outstanding game with a deep opportunity for faith enrichment for the whole family. We love this game and have shared it with other families too! Every age group loves the story and the wonderful decisions that each of use can participate within the game. Thank you!

Margaret, USA

Ta gra jest całkiem inna niż wszystkie gry, w które graliśmy, a było ich sporo. Większość gier polega na rywalizacji, ta dla odmiany wywołuje autentyczną chęć współpracy i budowania relacji. Kolejnym elementem jest rzadko spotykana w grach możliwość grania prawdziwym sobą. Pozwala to na budowanie dużo silniejszych emocji, zaangażowania i znacznie ciekawszą zabawę. W końcu, sama tematyka – możliwość bliskiego poznania bohaterów Starego i Nowego Testamentu, w bardzo przyjaznej formie. Bezcenne. Z czystym sumieniem polecam tę grę każdej chrześcijańskiej rodzinie.

Damian, Polska

RODZIC, HOMESCHOOLER, GRACZ

Ostatnio miałem okazję zagrać w prototyp gry „Gościniec”. Gra jest super sztos*. Bardzo podobna do gier RPG opartych na rywalizacji, ale z tą mega różnicą, że ta polega na współpracy. Super się grało w wersję beta, nawet jeśli to nie był świat fantasy czy strzelanki, a świat biblijny. To w sumie nawet zaleta 🙂 Czekam na wersję full!

*sztos – coś doskonałego, super, wysokiej jakości.

Adam, Polska

17 lat

Mieliśmy grać tylko jedną przygodę. […] jednak… coś mnie tam trzymało, nie chciałam odejść od stołu, przy którym wszystko się działo. Nie wiem, czy to był śmiech i szerząca się pozytywna energia, widok współpracujących i zgodnych ludzi, których przecież dzieli tak wiele – od wieku, przez zainteresowania, po poglądy. A może po prostu (nie)zwykły niedosyt samej gry.

„Gościniec” polecam w 100% każdemu!

Basia, Polska

14 lat

Gościniec poprzez czas i przestrzeń jest wspaniałą grą, do której z przyjemnością bym powróciła. Na początku trochę przeraziłam się ilością elementów i zadań ale bardzo szybko po krótkim zapoznaniu z zasadami okazała się łatwą, przyjemną oraz pełną niespodzianek. Gra uczy i bawi. Można do niej wracać w każdym momencie i nie trzeba zaczynać za każdym razem od początku.

Gościniec… uczy współpracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji oraz pokazuje cechy charakteru poszczególnych zawodników. Główny wątek chrześcijański pomaga poznawać oraz rozwijać wiarę i wpajać cenne wartości. Z czystym sumieniem poleciłabym grę Gościniec do pracy z uczniami. W naszej szkolnej rozgrywce, w której uczestniczyłam dzieci bardzo się zainteresowały oraz zaangażowały, wspólnie podejmowały decyzje, cieszyły się z zadań w których mogły zdobyć dodatkowe nagrody oraz czekały na nich ciekawe zadania dodatkowe. Przez zabawę, czyli to co dzieci lubią najbardziej, można doskonalić umiejętności społeczne oraz pogłębiać wiarę.

Marta, Polska

NAUCZYCIEL WYCH. FIZYCZNEGO

Dziś graliśmy po raz pierwszy. Ależ było śmiechu! Bardzo Wam dziękuję – to znakomity sposób na spędzanie czasu z rodziną.

Heather, USA

RODZIC, HOMESCHOOLER, GRACZ

Przepięknie wykonana gra z bardzo dobrze przemyślaną historią.

Nasza rodzina grała już w wiele gier planszowych, ta jednak jest rzeczywiście wyjątkowa! Może w nią grać naprawdę cała rodzina – nawet przedszkolaki.

Elementy storytellingu sprawiają, że wszyscy są zainteresowani. Sama rozgrywka zmienia się za każdym razem i różni nieco od poprzedniej. Twoja rodzina z pewnościa będzie się dobrze bawić i wszyscy będą chcieli zagrać ponownie!

Ze swoją najwyższą jakością i olśniewającymi ilustracjami, Gościniec… może śmiało rywalizować z najlepszymi grami dostępnymi na rynku.

Justin & Amanda, USA

RODZICE, HOMESCHOOLERZY GRACZE

I have traveled the road to Bethlehem over a hundred times over the years, and always felt excitement as I approached the town where Jesus Christ was born.

With this game families can journey closer to Jesus Christ and to each other as they leave the noise of our world and engage each other in conversations that matter for their faith, their love of God and each other, and for their family’s hope of reaching the ultimate goal of Christ together.

Fr. Mitch Pacwa, SJ, USA