CZY BÓG SIĘ UŚMIECHA?

CZYLI, DLACZEGO STWORZYLIŚMY TĘ GRĘ

Przez 15 ostatnich lat każdy mój warsztat doskonalenia umiejętności zaczynałem od zdania: A teraz, zabieram was na fascynującą przygodę! Uczestnicy początkowo patrzyli na mnie z niedowierzaniem (niektórzy nawet z obawą!), jednak już po kilku godzinach… okazywało się, że mówiłem serio! Dostawali dokładnie to co obiecałem – wyzwania, emocje połączone z doświadczeniem i nawiązywaniem relacji.

Wykorzystywałem do tego całe moje doświadczenie z czasów, gdy przez szereg lat, byłem Mistrzem Gier scenariuszowych. Zaczerwienione policzki uczestników, błyszczące oczy i zaangażowanie dawały mi głęboką satysfakcją – dokładnie tak, jak podczas rozgrywek.

Widząc jak znakomicie sprawdza się ta metoda w sferze zawodowej zadaliśmy sobie z żoną pytanie: Jak sprawić, aby wykorzystać to z korzyścią dla naszej własnej rodziny? Jak pomóc naszym dzieciom (a czasem i nam samym) ‚odłączyć’ się od telefonów komórkowych, tabletów, komputerów i innych gadżetów niszczących relacje i zamieniających ludzi w zombie. Jak pomóc wszystkim spotkać się ze sobą? Jak połączyć WSZYSTKIE pokolenia rodziny w atrakcyjny i wartościowy sposób?

Od samego początku było dla nas jasne, że ‚to coś’ musi być ciekawe i wciągające dla każdego – i to naprawdę dla KAŻDEGO.

Wspólnie z żoną wierzymy głęboko, że Bóg uśmiecha się do nas. Gościniec jest jednym ze sposobów na to, aby pokazać ten uśmiech naszym dzieciom i innym ludziom. A następnie wspólnie go odwzajemnić. 🙂

Jacek i Ewa – autorzy gry

Patronem naszego dzieła jest Święty Archanioł Rafał opiekun uzdrowicieli (także ducha i relacji) oraz podróżnych.

NASZE DZIEŁO JEST INSPIROWANE:

Radością św. Franciszka z Asyżu

Nauczaniem św. Jana Pawła II

Pracami św. Tomasza z Akwinu

oraz

Wartościami cywilizacji łacińskiej

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ